Terapia grupowa w Gdańsku

Terapie grupowe w ośrodku w Gdańsku lub online

Jedną z form terapii jest terapia grupowa. Skierowana jest ona zwykle do osób dorosłych, borykających się z podobnymi trudnościami, np. z zaburzeniami lękowymi czy z depresją. Prowadzący terapię psychoterapeuta dostosowuje plan do swojej grupy. Każdy problem wymaga bowiem innego podejścia. W Domu Psychoterapii organizujemy spotkania grupowe w naszym ośrodku, jednak w celu wsparcia osób spoza Gdańska podjęliśmy się zorganizowania terapii grupowej online. W ten sposób jesteśmy w stanie dokładniej dobrać grupy oraz taki sposób zapewnia większy komfort podczas spotkań.

Jak wygląda terapia grupowa w Domu Psychoterapii w Gdańsku?

Ilość osób na terapii grupowej w naszym ośrodku w Gdańsku zazwyczaj wynosi około 10 osób. Kilkanaście osób to maksimum. Grupa musi być stosunkowo mała, aby każdy z pacjentów czuł się wystarczająco komfortowo. Podczas rozmów czy różnych ćwiczeń przygotowywanych przez psychoterapeutę można poznać nie tylko siebie, ale również inne osoby. Takie spotkania znacząco wpływają na postrzeganie niektórych sytuacji i zwiększają samoświadomość.

Komu może okazać się terapia grupowa online lub stacjonarnie?

Terapia grupowa w Gdańsku polecana jest tym, którzy potrzebują kontaktu z osobami o podobnych problemach. Wymiana doświadczeń i swoich odczuć może być wyjątkowo potrzebna. Ten rodzaj terapii zmniejsza poczucie izolacji u każdego z pacjentów. Takie spotkania są też dobrym momentem, aby nauczyć się prawidłowego nawiązywania i budowania relacji. Warto pamiętać, że każdy może mieć swoje indywidualne preferencje, niektórym osobom bardziej pomocna będzie terapia grupowa, innym indywidualna.

Dlaczego warto udać się na terapię grupową online?

Korzystnym rodzajem terapii jest również terapia grupowa online. To pomocne rozwiązanie, jeżeli z powodów zdrowotnych czy osobistych, nie można stawić się w Domu Psychoterapii. Może być to też sposób na przełamanie początkowych barier. Warto rozważyć ten rodzaj terapii grupowej w Gdańsku, ponieważ może okazać się dla Państwa komfortowym sposobem na podjęcie terapii.

Terapia grupowa w Domu Psychoterapii w Gdańsku

W Domu Psychoterapii odpowiednio dobieramy grupy w taki sposób, aby było to grono, które zmaga się z podobnymi problemami oraz aby było to miejsce, w którym każdy pacjent poczuje się bezpiecznie. Regularne spotkania i odpowiednio dopasowana grupa sprawiają, że można szybciej osiągnąć poprawę. Ponadto w naszym ośrodku już od wielu lat pomagamy pacjentom w terapii uzależnień, zaburzeń osobowości czy medytacji terapeutycznej. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy lub znają kogoś, kto jej potrzebuje, zachęcamy do kontaktu.